۱۰ ترفند آموزش مکالمه انگلیسی به سبک دیده بان

۱۰ ترفند آموزش مکالمه انگلیسی 

در آموزش مکالمه انگلیسی به سبک دیدبان به شما یاد می دهیم که برای صحبت کردن با انگلیسی‌ ها لازم نیست تنش داشته باشید! در ادامه این مطلب قصد داریم تا ۱۰ ترفند کاربردی را به منظور افزایش اعتمادبه‌نفس و صحبت کردن به صورت طبیعی به شما آموزش دهیم؛ با ما همراه باشید.

صحبت کردن را گام‌به‌گام فرا بگیرید

در آموزش مکالمه انگلیسی بهتر است در ابتدا چند عبارت مهم را یاد بگیرید و علاوه‌ بر آن یاد بگیرید که چگونه آن‌ها را به خوبی تلفظ کنید. پس از آن، هنگامی که از یادگیری کامل عبارات موردنظر مطمئن شدید، به راحتی می‌توانید چند تمرین اضافی دیگر را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود کار خود را با عبارات ساده شروع کنید و سپس به موارد پیچیده‌تر بپردازید.

به عنوان مثال، شما می‌توانید در آموزش مکالمه انگلیسی ابتدا عبارات کلیدی که برای گفتن سلام و تبریک به کسی استفاده می‌شود را یاد بگیرید:

Hi! How are you? (سلام. چطوری؟)

Fine thanks. And you? (ممنونم. شما چطورید؟)

یا یک عبارت ساده برای درخواست راهنمایی:

Excuse me! I’m looking for … London Road

(ببخشید، من دنبال جاده لندن هستم.)

یا یک عبارت ساده برای سفارش غذا در یک رستوران:

I’d like the … (fish and chips) please.

(من ماهی و چیپس می‌خواهم لطفاً.)

زیاد حرف نزنید

شما لازم نیست برای اثبات خودتان زیاد صحبت کنید. در بسیاری از موارد، مانند مسافرت، خرید، تماس تلفنی و … ، شما وقت لازم برای گفتگوی طولانی را ندارید؛ بنابراین بهتر است در ابتدا روی بخش اساسی پیام خود تمرکز کنید و این کار را تا زمانی که احساس اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کردید، ادامه دهید.

تکمیل کردن تمرین‌ها

در آموزش مکالمه انگلیسی این احتمالاً مهم‌ترین ترفند است. به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر تمرین کنید، بیشتر به هدف خود نزدیک‌تر می‌شوید و در نهایت اعتمادبه‌نفس بیشتری را به دست خواهید آورد. به عبارت بهتر، وقتی شما عبارات مهم را تمرین می‌کنید، آن‌ها برای شما طبیعی‌تر و آسان‌تر می‌شوند. اگر شما در یک کشور انگلیسی‌زبان زندگی نمی‌کنید، به راحتی می‌توانید به انجمن‌های مکالمه مراجعه کنید و یا از طریق پاتوق آنلاین گوگل پلاس اقدام نمایید.

آموزش مکالمه انگلیسی را ساده بگیرید

در آموزش مکالمه انگلیسی به سبک دیدبان شما نیازی به استفاده از دستور زبان و یا ساختارهای پیچیده جمله ندارید. اگر جملات شما کوتاه و در عین حال گویا و ساده باشند، احتمال اینکه در زمان صحبت با فرد دیگر اشتباه کنید را کاهش می‌دهید.

ترفندهای ساختار جمله عبارتند از:

برای ساختار جمله کافی است کلمه SVOMPT را به خاطر داشته باشید؛ این کلمه در واقع مخفف عبارات زیر است:

موضوع (Subject)

فعل (Verb)

هدف – شی‌ء (Object)

روش (Manner)

محل (Place)

زمان (Time)

به مثال زیر توجه کنید:

I (subject) like (verb) walking (object) fast (manner) in the forest (place) in winter (time)

من (موضوع) راه رفتن (شی‌ء) سریع (روش) در جنگل (محل) در زمستان (زمان) را دوست دارم (فعل).

به یاد داشته باشید که هر جمله لزوماً همه شش جزء بالا را ندارد و شما می‌توانید روش، مکان و زمان را حذف کنید و هنوز هم یک ساختار درست را در اختیار داشته باشید.

از هر راهی که می‌توانید برای برقراری ارتباط استفاده کنید

هنگامی که شما نیاز به برقراری ارتباط از طریق یک پیام را دارید، مطمئناً راهی را برای انجام آن خواهید یافت! به عنوان مثال، شما می‌توانید از ژست‌های حرکتی به منظور کمک به ارائه توضیحات خود به شخص مقابل استفاده کنید. مثلاً، اگر شما در قطار هستید و احساس گرما می‌کنید، می‌توانید این جمله را بگویید: می‌توانم ….. را باز کنم؟ (Can I open the …?) و سپس اگر کلمه پنجره (window) را به خاطر نیاوردید به طرف پنجره حرکت کنید.

در آموزش مکالمه انگلیسی گوش کنید و تماشا کنید

یک راه عالی برای افزایش اعتمادبه‌نفس این است که افراد دیگری که در حال صحبت کردن به زبان انگلیسی هستند را تماشا کنید و ببینید از چه عباراتی استفاده می‌کنند و یا از چه حرکاتی در زمان صحبت استفاده می‌کنند؟ و یا این‌که آن‌ها چگونه به یکدیگر پاسخ می‌دهند؟ شاید آن‌ها از عبارات و یا لهجه خاصی استفاده می‌کنند.

مشاهده نحوه ارتباط افراد دیگر، راهی عالی برای گسترش دایره لغات و عبارات مفید برای موقعیت‌های مختلف است. اگر شما در یک کشور انگلیسی‌زبان زندگی نمی‌کنید، برای این منظور می‌توانید از فیلم‌های مختلف، تلویزیون و یا تریلرهای موجود در یوتیوب کمک بگیرید.

صدای خود را ضبط کنید

یکی از راهکار های آموزش مکالمه انگلیسی به سبک دیدبان  این است که صدای خود را ضبط کنید. از تلفن همراه خود برای ثبت عبارات و کلماتی که در زمان صحبت کردن به کار می‌برید، استفاده کنید. هنگامی که شما به صدای خودتان گوش می‌دهید، متوجه چگونگی بیان آن‌ها خواهید شد. همچنین نیازی نیست در مورد لهجه خود خیلی نگران باشید، این مهم نیست که شما به عنوان یک فرد غیر محلی صحبت می‌کنید، اما مهم است که به وضوح صحبت کنید. ضبط صدای خودتان به شما کمک می‌کند تا بیشتر درباره نحوه صحبت کردن با زبان انگلیسی آگاه شوید و شروع به درک صداهایی در زبان انگلیسی کنید که برای شما سخت‌تر هستند. سپس، با کمی تمرین به زودی می‌توانید با این صداهای دشوار بهتر صحبت کنید.

خیلی سریع صحبت نکنید

یکی از راهکار های آموزش مکالمه انگلیسی به سبک دیدبان  این است که خیلی سریع صحبت نکنید.

اگر عصبی و یا خجالت‌زده باشید، ممکن است بیش از حد سریع صحبت کنید و یا بیش از حد سکوت کنید. این کاملاً طبیعی است که احساس نگرانی کنید، آن هم به خصوص در شرایط جدید. اما کافی است کمی روی عبارات تمرکز کنید و سعی کنید با سرعت و حجم نرمال صحبت کنید. وقتی فرد دیگری به طور طبیعی به شما پاسخ می‌دهد، در واقع نشان‌دهنده این است که شما آنچه شما به زبان انگلیسی بیان کرده‌اید، خوب است!

هدف خود را رها نکنید

بعضی روزها صحبت کردن به زبان انگلیسی نسبت به روزهای دیگر آسان‌تر است. گاهی اوقات شما می‌توانید کلمات و عبارات موردنیاز را بدون هیچ‌گونه مشکلی پیدا کنید، اما گاهی اوقات همه چیز واقعاً دشوار می‌شود. بعضی روزها هرگز اشتباه نمی‌کنید و در مقابل، روز بعد اشتباهات زیادی را مرتکب می‌شوید.

اما نگران نباشید این حالات کاملاً طبیعی هستند! مهم این است که درک کنید فردا یک روز متفاوت است؛ بنابراین تمرین خود را ادامه دهید و مهارت صحبت کردن خود را بهبود ببخشید. همچنین، نیازی نیست بیش از حد در مورد اشتباهات خود نگران باشید چراکه آن‌ها در بهبود مهارت زبان انگلیسی به شما کمک خواهند کرد.

پذیرفتن کمک از دیگران

افراد بومی به ندرت دستور زبان شما را اصلاح می‌کنند، اما احتمالاً واژگان و تلفظ شما را اصلاح خواهند کرد. شما حتی می‌توانید به راحتی این جمله را از آن‌ها بپرسید: «با عرض پوزش، شما در زبان انگلیسی به این چه می‌گویید؟»  (Sorry, what do you call this in English?) مطمئن باشید مردم معمولاً بسیار خوشحال می‌شوند که در این‌گونه موارد به شما کمک کنند.

تلفن تماس خانم امینی جهت هماهنگی و سفارش پکیچ های آموزش مکالمه انگلیسی:

?۰۹۲۱۴۴۷۰۵۴۹

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

تماس با گروه آموزشی دیده بان