بهترین کتاب های یادگیری لغات زبان انگلیسی(معرفی ۱۵ کتاب یادگیری لغات انگلیسی)

بهترین کتاب یادگیری لغات انگلیسی
بهترین کتاب یادگیری لغات انگلیسی

یکی از جذاب ترین بخش های زبان انگلیسی، بخش یادگیری لغات انگلیسی هست! خوشبختانه، کتاب های زیادی در حوزه ی یادگیری لغات زبان انگلیسی نوشته شده اند، که می توانید واژگان انگلیسی را یاد بگیرید و محتوای برخی از آن ها به گونه ایست که برای زبان آموز سرگرم کننده نیز هستند! در ادامه به معرفی بهترین کتاب های یادگیری لغات زبان انگلیسی می پردازیم.

یادگیری لغات انگلیسی یکی از بخش های اساسی یادگیری زبان انگلیسی به حساب می آید. بهبود و گسترش دایره لغات زبان انگلیسی، گام مهمی برای ایجاد پایه ای محکم در زبان انگلیسی است که از طریق آن زبان آموزان می توانند مهارت هایی مانند گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن را توسعه دهند.

یافتن کتاب های یادگیری لغات زبان انگلیسی، مطالب مناسب و مفید برای گسترش واژگان انگلیسی، یکی از دغدغه های رایج اکثر زبان آموزان است. بنابراین در این مقاله مجموعه ای از بهترین کتاب های آموزش لغات انگلیسی برای زبان آموزان انگلیسی معرفی می شود.

بهترین کتاب یادگیری لغات انگلیسی
معرفی کتاب یادگیری لغات انگلیسی

۱) کتاب ۵۰۴ واژه کاملا ضروری ۵۰۴absolutely essential words :

کتاب 504 یادگیری لغات زبان انگلیسی
کتاب ۵۰۴ یادگیری لغات زبان انگلیسی

کتاب ۵۰۴ واژه کاملا ضروری در زبان انگلیسی یکی از بهترین و معتبرترین منابعی است که می‌توانید برای آمادگی در آزمون‌هایی مانند تافل، آیلتس، تولیمو، جی آر ای و … مطالعه کنید. این کتاب پر از واژه‌های ضروری زبان انگلیسی و مثال‌هایی کاربردی درباره‌ی آن‌هاست و با تمرین و تکرار واژگان آن دانش زبان انگلیسی شما تا اندازه‌ی زیادی افزایش خواهد یافت. کتاب ۵۰۴ لغت، یکی از محبوب ترین منابع آموزشی در بین مدرسان و دانشجویان زبان انگلیسی است. مطالب و لغات این کتاب از مجلات، مطبوعات، فیلم‌های انگلیسی و مکالمات روزمره انتخاب شده است. این منبع متن‌ها و جملات کوتاهی دارد که به شما کمک می‌کند کلماتی را که یاد گرفته‌اید در داخل متن ببینید و با این روش باعث تقویت درک مطلب شما می‌شود.

 آموزش کتاب لغات ۵۰۴ با روش ریشه شناسی، یک انتخاب عالی و هدفمند برای یادگیری هوشمندانه زبان انگلیسی است. 

(برای مشاهده جزئیات بیشتر کلیک کنید.)

آموزش کتاب ۵۰۴ با روش ریشه شناسی، به زبان آموز این فرصت را می دهد تا بتواند بدون حفظ کردن، درک کاملی از واژگان این کتاب داشته باشد و در مهارت های گفتاری و نوشتاری زبان آموز کمک بسیار زیادی میکند. زبان آموزانی که با این روش واژگان ۵۰۴ را آموزش دیده اند میتوانند دقیق ترین معنی را برای لغت انتخاب کنند؛ (زیرا برخی لغات دارای چند معنی مختلف هستند) میتوانند بهترین ترجمه را برای جملات و بهترین درک را از خواندن مقالات و مجلات زبان انگلیسی داشته باشند و موفقیت خود را در آزمون های متعدد تضمین کنند.

۲) مجموعه کتاب English Vocabulary in Use :

کتابEnglish Vocabulary in Use یادگیری لغات زبان انگلیسی
کتاب English Vocabulary in Use یادگیری لغات زبان انگلیسی

یکی از معروف ترین مجموعه کتاب های آموزش لغات و اصطلاحات کاربردی است که به روشی ساده لغات ضروری زبان انگلیسی را آموزش داده است. این مجموعه در ۴ سطح از مبتدی تا پیشرفته و با موضوعات مختلف مانند کار، تحصیلات، دوستان و خانواده، بیماری، احساسات دسته بندی شده است. لغات اصلی زبان انگلیسی، افعال ترکیبی، اصطلاحات، واژه‌های آکادمیک، واژه‌های ضروری تجارت و کسب و کار، واژگان تخصصی مشاغل، تست‌های طبقه‌بندی‌شده و… از جمله مواردی است که سری کتاب‌های Vocabulary In Use را مورد توجه زبان‌آموزان و مدرسان زبان انگلیسی قرار داده است.

از ویژگی‌های این مجموعه معرفی لغات جدید در داخل متن است. به این ترتیب، با نحوه استفاده از آن‌ها در مکالمه یا متون آشنا می‌شوید. اگر می‌خواهید یادگیری لغات را به شکل گام به گام دنبال کنید، حتما این مجموعه را به لیست کتاب‌های آموزش زبان‌تان اضافه نمایید

کتاب English Vocabulary in Use شامل ۴ جلد می باشد. هر جلد بر اساس سطح، از مبتدی تا پیشرفته، به زبان آموزان کمک می کند تا لغات انگلیسی را یاد بگیرند و در هر کتاب سطح واژگانی خود را ارتقاء دهند و به کتاب سطح بالاتر برسند. مجموعه کتاب English Vocabulary In Use شامل ۴ کتاب زیر است:

  1. English Vocabulary in Use – Elementary,
  2. English Vocabulary in Use – Pre-Intermediate & Intermediate,
  3. English Vocabulary in Use – Upper-Intermediate,
  4. English Vocabulary in Use – Advanced.

۳) کتاب ۱۱۰۰ واژه که باید بدانید ۱۱۰۰words you need to know :

کتاب 1100 یادگیری لغات زبان انگلیسی
کتاب ۱۱۰۰ یادگیری لغات زبان انگلیسی

کتاب ۱۱۰۰ واژه که باید بدانید، با عنوان ۱۱۰۰Words You Need to Know یکی از مهمترین و ضروری ترین کتاب های تقویت و افزایش دایره واژگان برای آزمون‌های بین المللی نظیر آزمون آیلتس و تافل و آزمون های داخلی مثل آزمون کارشناسی ارشد، دکتری، MSRT، MHLE ، EPT و … است. این کتاب از انتشارات بارونز منتشر شده است.  در آموزش‌های این کتابِ مفید، تمرین‌های متنوعی برای درس‌ها، مرور دوره‌ای مطالب و مرور در اتمام دوره ارائه گردیده تا به زبان آموز کمک کند که سطح دانش خود را محک بزند.

حفظ لغات این کتاب برای اکثر زبان آموزان امری سخت و دشوار است، اما آکادمی زبان دیده بان با ارائه مجموعه “آموزش لغات ۱۱۰۰ به روش ریشه شناسی” این کار را برای زبان آموزان بسیار راحت و آسان کرده است. در این روش به سادگی لغات سخت و پیچیده را بدون حفظ کردن متوجه خواهید شد. بنابراین؛ این مجموعه انقلابی در راستای یادگیری واژگان ایجاد کرده است.

شما را به دیدن قسمت کوتاهی از آموزش لغات ۱۱۰۰ با روش ریشه شناسی دعوت میکنم:

 برای مشاهده ی جزئیات کامل آموزش واژگان ۱۱۰۰ با روش کاربردی و مفید ریشه شناسی کلیک کنید. 

 

۴) کتاب تقویت دایره واژگان زبان انگلیسی برای همه English for Everyone English Vocabulary Builder :

کتاب English for Everyone English Vocabulary Builder یادگیری لغات انگلیسی
کتاب یادگیری لغات انگلیسی English for Everyone English Vocabulary Builder

کتاب English Vocabulary Builder یکی دیگر از منابع یادگیری لغات است که در آن تصویر هر یک از لغات در کنار آن کشیده شده است، به همین دلیل دیگر نیازی به ترجمه فارسی لغات احساس نمی شود. این نوع از یادگیری در حقیقت یادگیری تصویری لغات است.

در کتاب English Vocabulary Builder حدود ۳۰۰۰ هزار کلمه در صدها صفحه جمع آوری شده که به موضوعات مختلفی مثل رنگ ها، فعالیت ها، حیوانات، زمان، خانواده، اعداد، سرگرمی، ورزش، تعطیلات، سلامتی، آب و هوا، فصول، احساسات، تکنولوژی و فن آوری، کار و … (تقریباً هر موضوعی در زبان انگلیسی) در دسته بندی های منظم پرداخته شده است.

در پایان هر کدام از موضوعات نیز تمریناتی برای زبان آموز، راجع به همان موضوع آورده شده است که یادگیری زبان را به یک تجربه ی سرگرم کننده تبدیل کرده است. به دلیل آموزش بیش از هزار کلمه و عبارت مفید، این منبع یک کتاب کمک آموزشی خوبی به شمار می آید.

۵) کتاب Word Power Made Easy By Norman Lewis :

کتاب یادگیری لغات انگلیسیWord Power Made Easy By Norman Lewis
کتاب یادگیری لغات انگلیسی Word Power Made Easy By Norman Lewis

کتاب Word Power Made Easy به افزایش دایره لغات شما کمک میکند، املای صحیح واژگان و تلفظ آن ها را نیز به شما یاد می دهد و تنوع موضوعی در این کتاب باعث شده تا زبان آموزان از مطالعه ی آن لذت ببرند.  در اوایل این کتاب تستی تعبیه شده که سطح خواننده را از لحاظ لغوی تعیین می کند و اگر زبان آموز در پایان مطالعه کامل این کتاب دوباره همین تست را انجام دهد خواهد دید که چه تغییر اساسی در سطح واژگانی اش ایجاد شده است.

این کتاب یک منبع قدیمی و همیشه در دسترس است که پُر از تست های مختلفی ست که به افزایش قدرت درک مطلب شما کمک می کند. خواندن این کتاب حوصله تان را سر نمیبرد و زمانی که مطالعه کتاب را تمام می کنید، حدود ۴۰۰ – ۴۵۰ کلمه جدید همراه با کاربرد و استفاده از آنها در جملات را می آموزید. تنوع موضوعی این کتاب به شما کمک خواهد کرد که به طور حرفه ای به موضوعات Morphology ، Lexicography و Vocabulary نگاه کنید و بعد از مطالعه این کتاب در صحبت کردن و نوشتن، نهایت دقت خود را به کار ببرید.

کتاب یادگیری لغات انگلیسی Word Power Made Easy شامل سه بخش زیر است:

بخش ۱: Getting Off to a Good Start
بخش ۲: Gaining Increased Momentum
بخش ۳: Finishing With a Feeling of Complete Sucess

۶) کتاب English Phrasal Verbs in Use :

کتاب یادگیری لغات انگلیسی English Phrasal Verbs in Use
کتاب یادگیری لغات English Phrasal Verbs in Use

کتاب دو جلدی English Phrasal Verbs in Use در دو سطح متوسط و سطح پیشرفته، توسط انتشارات کمبریج ارائه شده است. طی تحقیقات کمبریج این کتاب برای دانشجویانی که تصمیم دارند روی افعال ترکیبی کار کنند مناسب است. در هر جلد از این کتاب حدود ۱۰۰۰ فعل ترکیبی را با موضوعات مختلفی همچون: “دستگاه های هوشمند، فعالیت های اجتماعی، نوشتن به صورت رسمی و غیررسمی و …” نوشته شده است. با رعایت نکات کلیدی گفته شده در این کتاب در مهارت های ریدینگ و رایتینگ پیشرفت خوبی خواهید داشت.

سطح متوسط این کتاب شامل ۷۰ درس و سطح پیشرفته این کتاب دارای ۶۰ درس است؛ هر درس در هر کتاب، ۲ صفحه ای است به شکلی که صفحه اول، افعال ترکیبی را آموزش می دهد و صفحه دوم مربوط به تمرینات صفحه اول است که تسلط زبان آموزان را افزایش می دهد (پاسخ هر تمرین در انتهای کتاب در بخشی تحت عنوان Key نوشته شده اند). این کتاب برای مطالعه به صورت خودآموز پیشنهاد می شود.

۷) کتاب Practical Everyday English – Advanced Vocabulary, Phrasal Verbs, Idioms and Expressions :

کتاب یادگیری لغات انگلیسی Practical Everyday English
کتاب یادگیری لغات انگلیسی Practical Everyday English

کتاب انگلیسی کاربردی روزمره Practical Everyday English یک کتاب خودآموز زبان انگلیسی است که برای زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته و زبان آموزانی که از قبل دانش گرامری قابل قبولی دارند، طراحی شده است. برعکس دیکشنری ها، این کتاب با ارائه مثال های واقعی، گفت و گو های سرگرم کننده و تمرین های مفید به شما یاد می دهد که چگونه و چه زمانی از لغات انگلیسی استفاده کنید.

این کتاب برای آن دسته از زبان آموزان با سطح متوسط و پیشرفته زبان انگلیسی که مایلند مترجم یا معلم زبان انگلیسی شوند یا کسانی که می‌خواهند انگلیسی را در سطح بسیار بالایی صحبت کنند و درک کنند، بسیار مفید خواهد بود.

۸) کتاب ۱۰۱American English Idioms – Understanding and Speaking English Like an American :

کتاب یادگیری لغات انگلیسی American English Idioms
کتاب یادگیری لغات انگلیسی American English Idioms

کتاب ۱۰۱American English Idioms (کتابی کوچک با عکس های خنده دار در مورد رایج ترین اصطلاحات انگلیسی آمریکایی) جهت افزایش دامنه ی لغات و اصطلاحات عمومی زبان آموزانی منتشر شده است که می خواهند با یاد گرفتن اصطلاحات روزمره در زبان محاوره آمریکایی دانش زبانی خود را غنی تر کرده و بتوانند راحت تر، طبیعی تر و با اعتماد به نفس بیشتری با انگلیسی زبانان و به خصوص آمریکایی ها ارتباط برقرار کنند.

کتاب ۱۰۱American English Idioms شامل ۹ قسمت است. ابتدا در هر کدام از قسمت ها، یک اصطلاح همراه با تصویر مرتبط وجود دارد که آن تصویر نشان دهنده ی معنی بخش های تشکیل دهنده ی آن اصطلاح است و در ادامه یک گفت و گو یا یک متن نوشته شده که کاربرد آن اصطلاح را کامل نمایش می دهد. تصاویر کشیده شده علاوه بر اینکه به جذابیت کتاب اضافه می کند، معنای واقعی اصطلاح و معنای کلمه به کلمه آن را نمایش می دهد. تمامی ۱۰۱ اصطلاح در این کتاب، همراه با معنی، مثال و داستان پیدایش آن اصطلاح است.

تمامی ۹ قسمت کتاب، شامل فایل صوتی (از مکالمات و متن های کتاب) است که برای مهارت شنیداری Listening زبان آموزان بسیار موثر خواهد بود. در انتهای این کتاب یک فهرست راهنما قرار داده شده که تمامی اصطلاحات (طبق حروف الفبا و شماره صفحه) همراه با معنی آن ها دیده می شود. این فهرست، بخاطرآوردن اصطلاحات را ساده تر کرده است. این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از مطالعه هر اصطلاح، به عقب برگردید و لغات و اصطلاحات قبلی را مرور کنید. چرا که به کار بردن اصطلاحات کمی سخت است و به زمان و تجربه نیاز دارد.

۹) دیکشنری تصویری لغت به لغت Word by Word Picture Dictionary :

کتاب یادگیری لغات انگلیسی Word by Word Picture Dictionary
کتاب یادگیری لغات انگلیسی Word by Word Picture Dictionary

استفاده از دیکشنری ها و کتاب های تصویری یکی از بهترین روش ها برای زبان آموزان است، تا کلمات انگلیسی را توسط حافظه تصویری خود به خاطر بسپارند. دیکشنری Dictionary Word By Word یا همان دیکشنری تصویری لغت به لغت، همانطور که از نامش پیداست، کلمات انگلیسی و اصطلاحات انگلیسی را به کمک تصاویر آموزش می‌دهد.  دیکشنری لغت به لغت در تمامی کشورهای دنیا به خاطر مصور بودن آن به شهرت زیادی رسیده و استفاده از آن بسیار راحت است.

استفاده از این کتاب به دلیل داشتن طبقه بندی مناسب کلمات رایج بر اساس موضوعات مختلفی همچون؛ سفر،مشاغل، حیوانات و … بسیار راحت است. بیش از ۴۰۰۰ لغت مختلف در این کتاب وجود دارد که برخی از افعال پرکاربرد هم در آن آورده شده است. زبان آموزان در هر سطحی، از سطح مبتدی تا پیشرفته میتوانند از این کتاب برای یادگیری لغات استفاده کنند، اما استفاده از آن برای مبتدیان بیشتر پیشنهاد می شود.

دیکشنری تصویری لغت به لغت Word by Word Picture Dictionary
دیکشنری تصویری لغت به لغت Word by Word Picture Dictionary

 

۱۰) کتاب Webster’s New Explorer Vocabulary Skill Builder :

کتاب یادگیری لغات انگلیسی Webster's New Explorer Vocabulary Skill Builder
کتاب یادگیری لغات انگلیسی Webster’s New Explorer Vocabulary Skill Builder

این کتاب برای زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته مناسب است و واژگان انگلیسی را ریشه شناسی میکند (۲۵۰ ریشه یونانی و لاتین) و لغات گوناگونی را با یک ریشه آموزش می دهد. چگونگی پیدایش لغت را به انگلیسی توضیح می دهد. حدود ۳۰۰۰ لغت جدید را با این کتاب میتوانید یاد بگیرید و در آخر با استفاده از تمرین ها و آزمون های داده شده در این کتاب، میتوانید آموخته هایتان را محک بزنید. برای مطالعه ی این کتاب کافیست شبی ۱۰ دقیقه زمان بگذارید تا متوجه تاثیر مطلوب آن بر دایره ی واژگانی خود و درک معنای آن ها شوید. این کتاب برای آزمون های SAT و ACT مناسب است.

۱۱) کتاب Build Your Vocabulary Skills :

 

۱۲) کتاب McGraw-Hill Education Essential ESL Dictionary :

 

۱۳) کتاب Oxford Picture Dictionary :

 

۱۴) کتاب NTC Vocabulary Builders :

 

۱۵) کتاب ESSENTIAL Word for the TOEFL :

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + شش =

تماس با گروه آموزشی دیده بان